Депутати Криму прийняли декларацію про незалежність

Вікна 18:00

Проголосили собі незалежність. Не автономія, а республіка – таке рішення ухвалив сьогодні парламент Криму. Засідання депутатів відбувалося за зачиненими для українських журналістів дверима. Навіть попри обіцянки самопроголошеного прем’єра автономії Сергія Аксьонова. У будівлі ради мали змогу працювати лише російські камери.

Уже звична картина для парламенту Криму – жодного українського журналіста. На позачергову сесію депутатів скликають зранку телефонами. Приходять майже всі. Одне з перших питань – декларація про незалежність автономії та міста Севастополя. Говорили недовго – і 78 пальців «за» незалежний Крим.

«Для процедуры вхождения мы приняли декларацию о независимости. Если на основании референдума будет подтвержден 1 пункт и люди, так как мы сегодня убеждены по тем исследованиям, которые есть, что будет высокий уровень голосов, и дальнейшие действия – мы становимся суверенной республикой и на основании этой декларации обращаемся к РФ принять нас как субъект РФ», – повідомив голова Верховної ради АР Крим Володимир Костянтинов.

Уже за кілька годин ця інформація з’являється на офіційному сайті Кримської ради. У першому ж абзаці депутати виправдовують своє рішення. Мовляв, бажання стати незалежними є законним та не порушує норм міжнародного права. За приклад наводять Косово, яке 2010-го, згідно з рішенням міжнародного суду ООН, здобуло незалежність.

Та цікаво те, що президент Росії Володимир Путін, до якого по допомогу і звернулася нова влада Криму, ніколи не визнавав незалежності Косова.

Так само Віктор Янукович, якого влада Криму досі вважає за Президента України, у своїх заявах ніколи не підтримував статусу Абхазії та Південної Осетії.

Далі парламент Криму забороняє на території автономії діяльність націоналістичних організацій – у перелік потрапляють «Свобода», «Правий сектор» і «Тризуб». Контролюватиме це тепер тендітна білявка. Новим генеральним прокурором півострова призначають 33-річну Наталю Поклонську.

Тим часом до референдуму в Криму залишається 5 днів. До нього активно готуються. Кажуть, не біда, що часу обмаль. Агітація триває повним ходом. Людей завалюють листівками, де чітко вказано, де має стояти галочка і чому сказати так.

Бюлетені активно друкують. Перевірити списки виборців часу нема, тож беруть за основу ті, за якими обирали 2012-го Верховну Раду України.

Також парламент Криму затвердив бюджет референдуму. На голосування автономія витратить 16 мільйонів гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: