Випуск 251 | 10.12.2014 | Сезон 18

Історія надзвичайної боротьби українців, про яку досьогодні відомо так мало. Сьогодні їх називають кіборнами 20-их років. Тоді, замість летовища, в них був Холодний Яр.

Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом. Їх різали, підривали та палили, а вони стояли.

Ця стрічка – історія про те, як маленьке українське село збурило все більшовицьке військо. Грандіозне повстання простих селян назбирало понад 30 тисяч люду. Їх згуртувала ненависть до більшовиків та бажання мати вільну Україну.

Саме на простих пересічних українців покладалась відповідальність. Чи сидіти склавши руки, чи не чекаючи рішень влади боротись за власні інтереси.

Вони кілька років боронили свій край від більшовицької навали. Червона армія по кілька разів палила їхні села та вирізала родичів. Холодноярців виловлювали по-одному та кидали до в’язниці.

Стрічку про незламність українського духу, зафільмовану волонтерами власним коштом, і вже сьогодні вона поїде на Донбас.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: