Медаль Шептицього вручили Віктору Пінчуку

Андреєві Шептицькому завдячують своїм життям сотні євреїв, бо він ризикуючи власним життям рятував їхніх дітлахів від смерті другої світової.

Під час другої світової, Андрей Шептицький, український греко-католик, урятував від смерті майже 2 сотні єврейських дітлахів. Ховав їх і в себе вдома, і по манастирях. Їх не раз прочісували гестапівці, але Щептицькому вдалося врятувати всіх.

Тепер на честь митрополита створили медаль. Ідея створити медаль на честь митрополита Шептицького з’явилася два роки тому, її заснували Єврейська конфедерація України та канадська благодійна організація “україно-єврейська зустріч”.

Цього року її здобув меценат Віктор Пінчук, як шану за добрі справи. Засновники нагороди згадують його виставку «Голокост від куль», фільм про злочини над єврейським народом та численні доброчинні проекти. Церемонія розпочинається з молитви за Україну та хвилини мовчання за загиблими.

Підтримати благодійника на церемонію прибули президенти Кравчук і Кучма, Прем’єр-міністр України, європейські політики, митрополити та рабини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: