Звіт з Міноборони викликав у депутатів шквал емоцій

Вікна 18:00

В.о. міністра оборони Михайло Коваль розказав, що заважає купувати бронежилети для вояків. А потім депутати почули, що в Україну зайшла нова колона ворожої техніки – і стримуватися перестали.

У стінах парламенту питання війни гостро обговорюється вже котрий день. В.о. міністра оборони Коваль, вийшовши до трибуни з бронежилетом, розповів, хто гальмує їхню закупівлю.

«Це бронежилет українського виробництва, який повністю відповідає всім вимогам, броня 4. Ціна бронежилета 4 тисячі 120 гривень. Ці бронежилети ми заказали, їх 28 тисяч для збройних сил України», – повідомив в.о. міністра оборони України Михайло Коваль.

Однак антимонопольний комітет зупинив процедуру закупівлі цих бронежилетів на скаргу іншого підприємства, яке за такий же просить не 4, а 17 тисяч гривень.

«Я прошу зараз генерального прокурора розглянути питання щодо дій антимонопольного комітету і арештувати прямо сьогодні, коли зупиняють поставку бронежилетів в армію. Сьогодні арештувати того, хто це зробив!» – наказав голова Верховної ради України Олександр Турчинов.

Також Михайло Коваль підтвердив факти перетину черговою російською технікою українського кордону.

«У нас була оперативна інформація про те, що 10 бойових машин град БМ 21 пересікли держкордон України і знаходяться на теренах України, одна машина була нами знищена і захоплена, і в цій машині ми знайшли доказову базу, що це машина з 18-ї мотострілецької бригади Чечні РФ, там були блокноти і печаті», – повідомив в.о. міністра оборони України Михайло Коваль.

Під час доповіді у залі емоції зашкалювали у свободівців.

«Вони кажуть, є процедура, чому не можна швидко освоїти гроші з бюджету, ну слухайте, йде війна, давайте ще півроку почекаєм, рік почекаєм. Ми кажем, давайте нам, парламентарям, кажіть, що вам треба ми все проголосуєм, але ми цього не чуєм, тільки все хорошо, і вже на якийсь раз економії починають зашкалювати», – пояснив Андрій Іллєнко, народний депутат, фракція ВО «Свобода».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: