Автобус, який злетів у річку, вже ламався за два дні до трагедії

Вікна 22:00

Хмельницький оговтується від страшної аварії, у якій загинула одна людина. Напередодні автобус з пасажирами звалився в річку. В салоні були переважно люди похилого віку, які поверталися з дач. У лікарні зараз майже два десятки потерпілих, серед яких і двоє дітей.

Пані Людмила з жахом згадує – не планувала їхати цим рейсом, просто так склалися обставини. Дуже хотіла потішити рідних свіжими полуницями з дачі. Натомість опинилася на лікарняному ліжку.

Численні забої та переломи кісток – з такими діагнозами до шпиталів міста потрапило понад два десятки людей. Травмованих доправляли навіть попутним транспортом.

«Пошкодження верхніх кінцівок, нижніх кінцівок, є пошкодження кісток тазу, є пошкодження грудної клітки, ключиці», – повідомив Олексій Стефанчук, завідувач травматології Хмельницької міськлікарні.

Після обстежень госпіталізували 17-х людей. Серед постраждалих є й двоє діток, у них сильні забої. Четверо найтяжчих пацієнтів з численними переломами нині в реанімації.

«Поступили у важкому стані. Було екстрено проведено оперативні втручання. На сьогодні стан їх вже ближче до середнього, так що стан з позитивною динамікою», –  повідомив Олексій Стефанчук, завідувач травматології Хмельницької міськлікарні.

Оговтуючись після аварії, пасажири злощасного рейсу розповідають, за два дні до пригоди автобус уже ламався на маршруті, але його начебто відремонтували й знову відправили по селах.

Водій автобуса підтверджує – його ПАЗик возить пасажирів уже 18 років. Але нового транспорту власник маршруту на соціальні рейси виділяти не вбачає сенсу. У вчорашньому інциденті Іван винуватить гальма.

«З цього спуска відмовили тормоза мені. Я стояв очним тормозом намагався щось робити, переключати на нижчу передачу, але я не міг нічого зробити», – відповів водій автобуса Іван Снігур.

Усі намагання виправити ситуацію виявилися намарними. Попереду – поворот, швидкість величезна. Іван вирішив їхати прямо й зупинити автобус у придорожніх кущах.

«Як почувствовав, що він на такій швидкості може перевернутися, і я спрямував автобус прямо туди. Я не знав, що там», – відповів водій автобуса Іван Снігур.

За кущами виявилася річка. Там автобус і спинився.

У міліції висновків, щодо дій водія поки не дають. З‘ясували лише, що керманич був тверезим. Причини ДТП з‘ясовує слідство.

«Причина буде в подальшому з‘ясована і буде достовірно дана інформація в процесі слідства. Автобус в 6 ранку проходив огляд механіка в тому підприємстві, де обслуговується. Є в шляховому листі відмітка, що він технічно справний», – сказав Валерій Вовчинець, заступник керівника ДАІ м. Хмельницького.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: