Росія визнала Декларацію незалежності Криму

Вікна 18:00

Росія визнала Декларацію незалежності Криму. Москва вважає – Крим має законне право визначати своє майбутнє. Російські дипломати кажуть: півострів стане повноцінним суб`єктом федерацій, якщо за це його жителі проголосують на референдумі. Водночас, Верховна Рада України, Сполучені Штати та Євроспілка вважають референдум незаконним і вимагають його скасувати.

4 тисячі десантників, 36 одиниць військово-транспортної та армійської авіації. Росія розпочала наймасштабніші за останні 20 років навчання повітрянодесантних військ. І це лише тиждень по тому, як про свою боєготовність перед Путіним відзвітували суходільні війська. Росія не втрачає нагоди показати Україні та світові, чого варта її армія.

Тим часом, у Чорному морі мали б сьогодні розпочатися спільні навчання військовиків США, Румунії та Болгарії. Але море заштормило. Тож заходи відклали. Присутності американців у Чорному морі росіяни воліють не помічати. Принаймні гучних заяв із цього приводу не роблять. Зате багато говорять про шляхи долучення Криму до Росії. Таких мають уже два – повідав лідер фракції Справедлива Росія Сергій Миронов. Перший – через закон про приєднання території іншої держави за результатами референдуму без згоди цієї держави. Другий – за федеральним конституційним законом.

Поки Росія діє, Європа та ООН воліють говорити. Так у Нью-Йоркові за зачиненими дверима відбулася вже п’ята зустріч за останні десять днів Ради безпеки ООН. Цього разу всю увагу дипломатів прикуто до Криму та запланованого недільного референдуму. Світ обіцяє не визнавати його результатів, бо ж він порушує українську Конституцію.

Ба більше, кажуть в ООН, росіяни не пускають до Криму спостерігачів ОБСЄ чи будь-яких інших міжнародних організацій, котрі б могли гарантувати чесне волевиявлення українських громадян півострова. Через позицію Росії і це засідання Ради безпеки ООН звелося нанівець.

Та нема порозуміння й серед самих західних дипломатів. Франція заявляє, вже цього тижня можуть запровадити санкції проти Росії. Німці кажуть, поспішати не варто, Берлін не хоче конфронтації з Москвою.

І вже надвечір Єврокомісія може ухвалити конкретні рішення щодо фінансової допомоги Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: