СБУ спіймала професійного шпигуна-росіянина

Вікна 18:00

В СБУ сьогодні продемонстрували трофеї. Спіймали професійного шпигуна-росіянина. Перехопили його розмови з куратором. На додачу затримали одного з лідерів сепаратистів у Луганську.

Про Аксьонова, Костянтинова та Януковича вони просять поки що не питати. Бо не готові відповісти. Натомість пропонують російського розвідника.

«Сьогоднішній результат номер один – це затримання, це зупинка в діяльності, це розвал в роботі кількох груп, які організовувались 1 диверсантом, громадянином російської федерації, який має причетність до однієї зі спецслужб Російської федерації», – каже голова служби безпеки України Валентин Наливайченко.

Наливайченко видає деталі: російського спецслужбовця тримали під ковпаком вже 2 тижні. Сьогодні вночі його затримали. У квартирі знайшли чималий запас пластиду.

«В Східних областях України цей диверсант організовував осередки, в тому числі забезпечував їх озброєнням , вибухівкою. Відомо, що затриманий мав досвід участі в операціях в гарячих точках. Таких як Дагестан, Осетія, тощо…», – каже голова служби безпеки України Валентин Наливайченко.

У СБУ вже з`ясували – чоловік координував роботу груп тих росіян, які приїздили на мітинги в Східну Україну. Але то була побічна діяльність. Головна – формування бойових груп у Донецьку та Луганську. У кожній – до десятьох осіб. Українці перехопили телефонні розмови шпигуна.

– Две группы, одни такие нормальные, другие средней степени решимости… И еще есть товарищи они готовы.
– Они экипированные?
– Ну, должны, я таких имел ввиду.

Для чого формували групи – слідчі впевнені – проведення вибухів на стратегічних об`єктах.

Ще один трофей СБУ – вже в СІЗО. Служба безпеки заарештувала одного з організаторів сепаратистського руху на Луганщині – депутата місцевої облради від Партії регіонів, керівника громадської організації «Молода гвардія» Арсена Клинчаєва.

Саме «Молода гвардія», два дні тому напала на учасників шевченківського мітингу. По тому, молодогвардійці Клинчаєва разом із проросійськими активістами захопили будівлю обладміністрації, вчинили наругу над державним прапором, а потім вивісили на адмінбудівлі міста російські знамена.

«Цей пан планував залучити близько 500 осіб до захоплення будівель СБУ , МВС, Державного Казначейства», – повідомила речниця служби безпеки України Марина Остапенко.

Нині заарештованого Клинчаєва доправили в київський СІЗО, а запобіжний захід має обрати суд. Слідчі стверджують – за участь в захопленнях кожному учасникові пообіцяли 150 доларів. Тепер слідство вивчає з власної ініціативи діяв Клинчаєв, чи був лише виконавцем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: