Выпуск 53 | 11.03.2014 | Сезон 18

Вікна 22:00

Кримських полонених відпустили на свободу! Викрадені активістки – Шура Рязанцева, Катерина Бутко, журналістка Олена Максименко, фотограф Олесь Кромпляс і Євген Рахно – уже їдуть до Києва. Столиці дістануться над ранок.

Про це «Вікна» повідомила мама однієї з дівчат. Нагадаємо, в неділю близько 16-ї години на КПП при в’їзді в Крим поблизу Арм’янська невідомі у військовій формі затримали двох активісток Автомайдану, які везли українським військовикам листи та теплі речі, а також дві групи журналістів.

Пізніше з’явилася інформація, що останніх нібито везуть в Севастопольське управління СБУ, а дівчат із Автомайдану спочатку тримали в таборі Беркуту на тому ж КПП, а потім відправили на базу Чорноморського флоту. Де ж насправді ввесь цей час утримували викрадених людей і навіщо – поки невідомо.

Йому боляче, та навіть не від куль, а від нелюдськості. «Вікна» провідали пораненого автомайданівця. Вчора 67-річний пенсіонер отримав кулю в груди, коли разом з іншими активістами рушив до Криму – підтримати українських військових. Їм везли їжу та листи. Та поблизу Чонгара, їх не пропустили кримські беркутівці. Ба більше, коли водії рушили на переговори, ті відкрили вогонь.

Олег Мелешко показує сліди від двох гумових куль. Їх йому у груди випустив беркутівець. 67-річний пенсіонер, у минулому вчитель фізкультури, був в автоколоні, яка приєдналась до Дніпропетровського Автомайдану в Запоріжжі та рушила до Криму. Везли гуманітарну допомогу українським військовим. Під’їхали до Чонгара – це практично на межі Херсонщини і Криму. Машини зупинились перед російським блокпостом. Далі активістів не пускали.

На перемови із силовиками пішла група чоловіків, разом з ними і Олег. Просили пропустити машини.

«Мы попросили пройти на свою землю, мы не собирались ехать, хотя бы пропустите, мы хотим посмотреть, вдалеке находилась техника российские флаги, находились какие-то люди вооруженные в гражданской одежде», – розповідає учасник автопробігу Анатолій Пилипенко.

У відповідь – лише брязкіт зброї.

«Когда я говорю – неужели ты будешь стрелять и подошел к нему чуть ближе, он вытаскивает пистолет и стреляет в пол, а потом в меня… и они перезарядили свои автоматы, пулеметы и на нас наставили – готовы были открыть огонь, говорит – еще шаг и мы откриваем огонь на поражения», – згадує поранений учасник автопробігу Олег Мелешко.

Активісти відступили. Кинулися допомагати пораненому Олегові. Медики Автомайдану обробили рани і викликали слідчого. Нині чоловік вже у Запоріжжі, приїхав до лікарні на обстеження. Каже, лише там збагнув – у нього від пострілу болять не груди, а душа.

У Крим автомайданівці так і не потрапили. Усе, що везли – теплі речі, їжу та листи – віддали українським воякам на найближчому блокпості у Сальково. І вирішили їхати сходом України. Місцеві водії їх вітають.

Активісти кажуть: хоч до Криму не доїхали, головну мету поїздки виконали. Адже змогли передати українським військовикам подарунки від співвітчизників.

«Мы ехали по трассе с Днепропетровска, Запорожье, Мелитополь, люди выходили на трассу, кто знал, что едет колонна в руках держали вещи для солдат, которые там просто ну там очень холодно. Была женщина, ей лет 60, живет на одну зарплату, дает сто гривен со слезами и говорит ребята отдайте солдатикам, честно говоря было стыдно у этой женщины брать деньги, легче свои было положить, но она все равно сунула их и мы передали солдатам», – розповідає учасник автопробігу Анатолій Пилипенко.

Від них же, кажуть активісти, тепер везуть українцям привіт і тверду відповідь – наші солдати не здадуться і за свій народ стоятимуть до кінця. Це звернення активісти тепер повезуть до Києва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: