Выпуск 119 | 06.06.2014 | Сезон 18

Вікна 18:00

Екологічне лихо сталося у столиці. Велика біда від маленької річки Коник. Вона вся всіяна мертвою рибою. Щохвилини становище погіршується – затхла вода з Коника потрапляє до головної водяної артерії країни – Дніпра. А звідти – в крани українців.

На річці Коник у мікрорайоні Корчувате сталася справжня екологічна катастрофа. Щука, плотва, окунь, верховодка – більше мільйона рибин поспливало догори пузом. За кілька годин затока перетворилася на риб’ячий цвинтар.

«Те, що риба так моментально, відразу, по всьому периметру, а це периметр близько 4 км, щоб ви розуміли – скрізь по берегу лежить мертва риба. З 73-року я тут живу. Такого я ще не бачив, щоб отут так риба видихала!» – каже активіст громади мікрорайону корчуватого в Києві Євген Мироненко.

Люди кличуть на допомогу екологів. Але все, що ті можуть – узяти пробу води. Тоді викликають комунальників із важкою технікою. Водяного бульдозера або «амфібію» Олег заводить у виняткових випадках. Нині каже – саме такий. Якщо за кілька днів риби з Коника не витягти – Корчувате просто вчадіє в жахливому смороді. А за ним – і ввесь Київ. Кілька кілометрів – і через шлюз крихітна річка впадає у великий Дніпро.

Черговий заплив – і на березі величезний сом. Поруч із ним – десятки таких самих гігантів. Усіх навкруги такі знахідки приголомшують. Усіх, окрім місцевого рибнагляду. До рибних інспекторів радить приходити у приймальні години.

Просто під боком у річки – потужне підприємство. Чи не воно, бува, отруїло воду? Результатів експертизи громада Корчуватої чекати не стала. Проводять своє власне розслідування. Підозрюваний: завод переробки відходів. Там виробляють комбіхарч. Задля цього збирають відходи з пивоварень. Машина на задньому дворі сировину крутить просто неба.

«Тут під відкритим небом воно зберігається. Оця сировина сира. З неї тече. Оця от жижа, яка у нас під ногами – вона іде до ливньовок. Наразі ви бачите за лісом уже Коник», – каже Олександр Новинський, активіст громади мікрорайону Корчуватого в Києві.

Громада певна – уся річ у пивних дріжджах, які не добродили. Із дощем вони потрапили до Коника. Це й могло спричинити катастрофу.

«Ничего мы не зливаємо, единственное что действительно с дождем какая-то часть драбины, поверьте мне, если есть рыбаки… можете взять с собой, пойти на рыбалку, на эту вещь рыба наоборот клюет», – відповів Олександр Петрушенко, власник підприємства з переробки відходів.

Яка причина риб’ячого мору і хто винен – після всіх експертиз має остаточно з’ясувати Держрибгосп. Поки що свій вердикт винесла лише Екоінспекція. Кажуть, у водах Коника – майже нема кисню.

«Вміст розчиненого кисню у воді – менше одиниці. Це при нормі чотири. Можливо просто хтось бочку з хімікатами вилив у воду. Проблема в тому, що там близько 30-ти різних підприємств і визначити того хто це зробив – надзвичайно важко або ж просто неможливо», – повідомив Ігор Тихолаз, речник державної екологічної інспекції України.

А поки – неквапливо, та впевнено мертва риба й далі гниє у річці. А вода звідти поступово наповнює Дніпрову акваторію, де тільки-но розпочався купальний сезон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: