Вокзал та аеропорт Сімферополя залишаються під тотальним контролем

Вікна 18:00

Напруження в Криму триває. Під тотальним контролем – залізничний вокзал у Сімферополі. Там так звані дружинники перевіряють усіх і навіть не гребують обшукати валізи людей. Повітряне сполучення з півостровом обмежене. У небі лише рейси з Москвою. Частини з українськими військовиками – в облозі росіян.

Центральний залізничний вокзал Криму – Сімферополь. Туди днями відновили сполучення, але всіх, хто прибуває, а надто з Києва, обшуковують так звані групи дружинників із червоними пов’язками на руках.

Схожі справи в міжнародному аеропорті Сімферополя. Там розпочалися перебої з авіасполученням. А ще озброєна охорона так званих дружинників. Летовище перетворилося на місце куди без клопоту можуть прилетіти і відлетіти лише пасажири з Москви.

Зранку симферопольський аеропорт припинив приймати рейси до Києва та назад. Авіакомпанія МАУ вже заявила, що це сталося «з незалежних від неї причин». Незрозуміло чому скасовано також рейси до Стамбула й назад.

Є перша жертва серед українських військовиків у Криму. За інформацією управління внутрішніх справ України на Миколаївщині, на танковому полігоні «Широкий лан» із вогнепальною раною в голову знайшли тіло 20-річного військовика. На місці правоохоронці з’ясували, що рядовий заподіяв собі смерть, вистреливши в голову з автомата Калашникова.

Тим часом російське військо й далі передислоковує свою техніку. За інформацією керівника кримського медіацентру Міноборони Владислава Селезньова, вранці через Саки в напрямку до Євпаторії попрямувала колона військової техніки РФ. Це БТРи, вантажівки з причепами, польові кухні, санітарні машини. Все це розмістили на території української ракетно-технічної бази. Зараз там чергує спільний українсько-російський наряд.

Окрім цього кілька одиниць техніки прибуло в Новоозерне, в розташування групи російських військ, які блокують Південну військово-морську базу на озері Донузлав.

Українські вояки з Криму повідомляють, що цієї ночі й над Кримом літають російські гвинтокрили вогневої підтримки армії. А на аеродроми Чорноморського флоту Росії в Криму прибувають військові гелікоптери МІ-8 та МІ-24.

І ще одну частину на мисі Тарханкут заблокували російські солдати. Це, за офіційними даними, 12-та частина в облозі. Росіяни стоять на зовнішній території підрозділу. Поки що вони не висувають ультиматумів і не перешкоджають несенню служби чергових підрозділів роти.

Тим часом активісти та просто не байдужі місцеві фільмують на мобільний російських військовиків під українськими військовими частинами. «Зелені чоловічки», як їх там називають, здебільшого не йдуть на контакт, але іноді розмова таки складається.

Отже, за 5 днів до так званого референдуму російське військо укріплює свої позиції. На сьогодні в Криму вже викрадено 8 активістів та журналістів. У потягах люди в камуфляжі й далі обшукують пасажирів і перевіряють паспорти тих, хто переїздить маршрутками і автобусами Кримом. А правозахисники вимушені переховуватися і вести підпільну роботу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: