Виступ Януковича насмішив майданівців

Вікна 22:00

Сьогодні на Майдані топ-тема – це виступ Януковича в Росії. Його вранці дивилися з екрану на сцені.

Янукович на Майдані вже навіть нікого не злить, не дратує, його виступ радше насмішив мітингарів. Загалом на Майдані спокійно, людей не надто багато, ті що є, всі обговорюють кримське питання.

Про це ж сьогодні говорили й у так званому антикризовому центрі. Він розгорнувся в готелі Україна, що на Майдані. Сьогодні до центру прийшла маса журналістів як українських, так і закордонних. Від експертів тут дуже часто лунала думка – у питанні Криму Україна відстає на крок від Росії, а Європа надто багато декларує, і така позиція може дорого коштувати.

«Ми реагуємо на ситуацію, так само як і було коли стояв майдан і тільки коли загинули люди почали приймати якісь дії. Нажаль так само може відбулися в Криму. Складається враження таке що російським військам дали команду не застосовувати зброю до 16 числа а потім я так розумію вони спробують витіснити вкраїнські війська з території Криму і це дійсно серйозна загроза», – сказав заступник гендиректора центру Розумкова Валерій Чалий.

Аналітики кажуть – аби не допустити кровопролиття, кримське питання потрібно розв’язувати до референдуму. Найімовірніше мирне врегулювання конфлікту – це термінове засідання ради безпеки ООН, у якому би взяли участь перші особи країн великої сімки. Експерти запевнили – надія на таке засідання є, проте терміни поки невідомі.

«Ми зараз в контакті з радою безпеки ООН, вони готові до таких переговорів, наскільки швидко це зроблять? Путін готовий до переговорів це вже позитивний сигнал і якщо це пройде у найближчі 2 3 дні можна зупинити і проведення референдуму і зупинити дії екстремістів. Тому передбачаємо що жертв не буде, буде фізичне протистояння, але жертв не буде», – відповів Микола Маломуж, голова зовнішньої розвідки України (2005-2010).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: