Янукович дав другу прес-конференцію в Ростові

Вікна 18:00

Він живий і має великі плани. Віктор Янукович знову з`явився перед журналістами в російському Ростові-на-Дону.

Вибори в Україні 2019

Його виступ був надзвичайно коротким. Журналісти не мали змоги поставити запитання.

Янукович і досі вважає себе президентом і головнокомандувачем. Нову владу назвав бандою неонацистів. Дочасних президентських виборів він не визнає. І чекає, коли закінчиться скрута, аби повернутися в Київ.

Друга зустріч Януковича із пресою в Ростові – це ще більша несподіванка, аніж перша. Знаючи суцільну нелюбов четвертого президента України до спілкування із журналістами, раніше це відбувалося буквально раз на рік, а тут вдруге за два тижні.

Зустріч була рекордно короткою, і лишила саме розчарування. У заяві він повторив тези минулої зустрічі і єдине додав, що вважає нелегітимними вибори президента призначені на травень.

На військовому аеродромі неподалік Ростова не те, що знімати, взагалі стороннім перебувати заборонено – таємний об’єкт. Саме сюди за чутками місцевих час від часу й сідає літак із Януковичем у супроводі двох винищувачів і саме звідси його кортеж виїздить у місто.

Дороги не перекривають, тут таких порядків нема, навіть, коли їде Путін. Таксист «Вікон» розповів, міліції ще зранку в місті повно. Багато хто там вважає, що український президент у вигнанні десь у Ростові й живе. Місце ж бо ідеальне.

Заходи безпеки від минулої зустрічі значно посилили, крім металошукача три пункти перепуску. В залі все без змін, окрім стола для двох – його прибрали. Ті самі незмінні 4 українських прапори, однак замість стола – президія, що натякає – розмова буде нетривалою.

Господарі заходу – прес-служба ІТАР-ТАСС – робить заяву, яка все пояснює. Президентом України Януковича не називають.

Янукович спізнюється, виходить блідий, заява на папері. Він живий! Він тривожиться за Україну та обіцяє повернутися якнайшвидше. Знову нагадує, що  легітимний, а в країні заколот за участі темних сил:

«Я хочу спросить и у покровителей этих темных сил на Западе: вы ослепли? Вы потеряли память? Вы забыли, что такое фашизм? Но я уверен: офицеры, солдаты Украины знают. Они хотят поставить Бандеру во главе и раздать радикалами оружие»

Окрім обурення, жодних пропонувань ані армії, ані своїм поплічникам.

«За приказы стрелять в народ вы рано или поздно ответите, ваши действия привели к тому,что откалывается Крым, что юго-восток требует уважения, мы пережившей эту смуту, народ воспрянет, ще не умерла України і слава, і воля».

На цьому він іде, питання журналістів розчиняються в повітрі. Офіцери поліції проводжають його поглядами й не зупиняють – міжнародний розшук їм не указ.

Нагадаємо, після минулої прес-конференції Януковича, Росія ввела свої війська в Крим. А от сьогодні вже стало відомо, що з неафішованим візитом до Ростова їде прем’єр Медведєв.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: