Випуск від 12.02.2019 (17:30)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 11.02.2019 (22:00)

Лише за офіційною статистикою, із семи мільйонів дітей в Україні мінімум півтора зазнають якогось виду насилля. Ваші дії, коли стикаєтеся з таким у житті – про це сьогодні ми питаємо в Телепорталі. Отже, Як Ви реагуєте, коли підозрюєте або бачите насильство над дітьми?

Діти — як причина дипломатичного скандалу між Польщею та Норвегією. Осло оголосило персоною нон-ґрата польського консула та висилає його на батьківщину. Славомир Ковальський активно захищав родини поляків від суворих норвезьких соцслужб.

Йдемо на схід. Минулої доби бойовики випустили по позиціях наших військових три десятки заборонених мін. Загалом противник 12 разів порушив режим тиші.

Сьогодні — 4 роки Мінським угодам. 12 лютого 2015-го в білоруській столиці дорожню карту для врегулювання ситуації на Сході України розробила так звана «нормандська четвірка» – керівники України Петро Порошенко, Франції – Франсуа Олланд, Німеччини — Ангела Меркель та Росії — Володимир Путін. Сьогодні ж результати дії Мінських угод розгляне Радбез ООН.

Україна до 2023 року подасть заявку на членство в Євросоюзі. Таке зобов’язання взяв на себе президент Петро Порошенко. За цей же термін, на його переконання, Україна отримає і план дій щодо входження у НАТО.

У ці хвилини триває судове засідання, на якому мають обрати запобіжний захід голові Херсонської облради Владиславові Мангеру. Нагадаю, учора Генпрокурор назвав його замовником убивства активістки Катерини Гандзюк.

І знову до скандалу з муралами у столичній підземці. Мінінформполітики відзвітувало про витрати. Доручення зробити аудит дав особисто міністр Юрій Стець після запиту Вікон.

Будівельний скандал у столичній Пущі-Водиці. На території, яка за законом призначена для санаторіїв та оздоровчих таборів — збираються зводити п’ятиповерховий комплекс. Забудовник називає це «апартаментами», а жителі Пущі певні — там продаватимуть звичайні квартири.

Іще одна судова справа — Мосійчук проти Супрун. Учора суддя обіцяв сьогодні оголосити свою ухвалу – чи може знову виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. З нами із Окружного адмінсуду Києва — наживо Євгенія Мотрич.

Чоловік плюс чоловік — дорівнює сім’я. А жінка плюс жінка – можуть бути двома мамами однієї дитини. Про таку формулу сьогодні говорили під стінами Кабміну. Прибічники одностатевих стосунків вимагали легалізувати — громадянське партнерство. Тобто визнати одностатеві пари законними. У юридичному сенсі — це ще не шлюб. Але одна з форм реєстрації стосунків. За неофіційними підрахунками, це дозволило б узаконити свої союзи чи не мільйону українців. Утім, сьогодні під Кабмін прийшли лише з десяток.

Травматична посадка. У Росії під час посадки на літак упав трап із пасажирами. Це сталось у Барнаулі.

Режим надзвичайного стану через нашестя білих ведмедів оголосили в Росії на архіпелазі Нова Земля. Клишоногі не тільки наближаються до людських поселень, а й заходять у будівлі. На цих кадрах — ведмідь навідався просто в під’їзд багатоквартирного будинку. Росіяни відганяють тварин фаєрами й пострілами в повітря. Стріляти у них – заборонено. Екологи вважають, що ведмедів змушує йти до людей голод.