Випуск від 20.09.2018 (17:30)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 19.09.2018 (22:00)

Починаємо випуск із парламенту. Там сьогодні видався багатий на заяви і голосування день. По-перше, зі щорічним посланням до депутатів звернувся Президент. Петро Порошенко говорив і про армію, і про єдину помісну церкву, і про європейські прагнення. А тому закликав парламент підтримати подання на розгляд до Конституційного суду змін до Основного закону стосовно інтеграції України в ЄС і НАТО. І депутати — підтримали.

На пообідньому засіданні депутати взялися затверджувати новий склад Центрвиборчому. Але перед цим — звільнили попередній.

А під самою Радою тим часом лунали вибухи. Поки депутати слухали виступ Президента, біля парламенту праворадикали влаштували мітинг, потім спробували пробитися через поліцейський кордон і заходилися підривати петарди.

Просять на вихід! Україна збирається вислати консула Угорщини на Закарпатті. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін. Так він відреагував на відео з Берегового.

Слідами паспортного скандалу — сьогодні тема опитування в Телепорталі звучить так: Чи хотіли б Ви мати подвійне громадянство?

З Мукачівської міськради серед ночі зірвали державний прапор. Це зробили троє молодиків. Їх зафіксували камери спостереження.  На кадрах видно, як чоловіки проходять повз ратушу. Аж раптом один із них знімає стяг. Потім кидає його на бруківку. Зрештою піднімає і далі усі троє йдуть геть.

І до новин з фронту. За минулу добу маємо там одного пораненого. Вояк потрапив під гранатометний обстріл під Новотошківським. У стані середньої тяжкості його доправили до шпиталю.

Рятувальні вишколи. У Бориспольському аеропорту влаштували масштабні навчання. Відпрацьовували сім різних легенд. Шукали уламки літака, гасили пожежі та саджали борт зі зламаним шасі. Такого розмаху — це лише другі навчання за часів незалежної України. Цього року на полігоні зібрали зо дві сотні люду та майже сорок одиниць техніки.

Задля розваги нашпиговував полуниці голками. Поліція затримала підлітка, який завдав жаху всій Австралії. Устромлені ним голки знаходили також у яблуках і бананах, куплених у місцевих магазинах.

Вогняний торнадо поцупив у пожежників шланг. Це сталось у Канаді. Вогнеборці, що приїхали гасити лісове займання, виявилися очевидцями полум’яного смерчу. Доки вони фільмували це рідкісне природне явище, торнадо підхопив їхній рукав для води.

Рекордні втрати світової економіки. Торішній розгул стихії, зумовлений глобальним потеплінням, завдав збитків на понад триста мільярдів доларів. І це лише початок. Причина стрімких кліматичних змін — надмірні викиди парникових газів через людську діяльність. Одне із джерел — сміттєзвалища. Відходи — тема сьогоднішньої серії спецпроекту «Клімат-контроль».