Випуск від 24.09.2018 (22:00)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 24.09.2018 (17:30)

Перший сніг — у вересні. В Україні засніжило  на горі Піп Іван, у Карпатах.

Правоохоронці розглядають одразу п’ять версій нападу на активіста в Одесі. Там оголосили нові деталі злочину. В Олега Михайлика стріляли пізно ввечері в суботу, просто біля його будинку. Постраждалий — відома в місті постать. Виступає проти забудов, критикує владу. До лікарні його привезли в украй тяжкому стані. Нападників поки — не знайшли.

В Миколаєві активістам урвався терпець чекати, поки міські чиновники розчистять зелену зону, й зробили вони це — самі. Та замість — вивезти мотлох у вантажівці на звалище — висипали непотріб просто на порозі райдержадміністрації.

Відсьогодні у «Вікнах» спецпроект Бориса Сачалка «Шукав долі — в чужім полі». У першій серії — про трудовий міграційний бум до Польщі. Туди українців запрошують уже на державному рівні, офіційно й вони перетворюються на явище, що найбільше впливає на польську економіку. На що ладні поляки заради українських робочих рук.

У Львові влаштували марафон-читання із вимогою визволити політв’язнів Кремля. Там відбувався 25-й, ювілейний форум видавців. Щоби вкотре привернути увагу до звільнення режисера-бранця, учасники форуму — українські та закордонні письменники — вголос читали власні твори й тексти Сенцова. В руках тримали плакати із написом — врятуймо Сенцова.

Література крізь сльози. У Львові скінчився 25-й форум видавців. Наймасштабніший літературний фестиваль в Україні. Це там диктують книжкові тренди на наступний рік і формують читацькі смаки українців. А вони, виявляється, доволі специфічні. На думку літературознавців — наші земляки неабияк люблять муку в книжках і багато сліз.

Вчора окупанти 35 разів прицільно відкривали вогонь по українських позиціях, 13 з-поміж них — із забороненої зброї. Захисників Луганського та Новолуганського — бойовики обстрілювали із мінометів 82-го та 120-го калібрів, а ще з гранатометів та кулеметів. Також мінами 82-го калібру поціляли оборонців Майорська.

Музей для сина-героя. 25-ти річний Олексій Дурмасенко загинув на фронті 14-го року. Він пройшов Майдан і рушив на війну добровольцем. На хлопця вдома чекав батько, а коли син не повернувся — чоловік облаштував музей імені Олексія.

Обпечені газом. На Прикарпатті — мама та її двоє доньок опинилися в реанімації через вибух газового балона. Зранку жінка готувала дітям сніданок.

На запитання: Чи влаштовує Вас ваша робота в Україні? Ви відповіли: Так, мають хороші умови праці — 9%; ні, зарплати занижені — 82%; байдужі, бо взагалі не можуть знайти роботи — 9%.

Соцмайданчик для дизайнерів. Учасниця проекту «Нові лідери» започаткувала конкурс для тих, хто завжди мріяв творити високу моду, проте навіть не уявляв — як туди потрапити. Тепер виявити свій хист може будь-хто, й зовсім безкоштовно.

Сотні тисяч людей — зібралися на Хрещатику, аби сказати Богові «Дякую».